Kamolītis

Rīgas Domes Kultūras pārvaldes kultūras un mākslas centra "Ritums" bērnu deju kopa, kurā mācās dejot bērni vecumā no 3 līdz 16 gadiem. Deju nodarbību plāns ir sakārtots tā, ka bērni apgūst latviešu etnogrāfiskās dejas un rotaļas, raksturdejas un baleta pamatus. Dejotāji iegūst dzīvē tik nepieciešamās īpašības kā neatlaidību, pacietību, mērķtiecību, uzticību, deja iemāca bērniem pilnvērtīgai dzīvei noderīgas iemaņas.
Vecāku komentārs:
"Esam gandarīti, ka dejošana ir nākusi par labu arī bērnu vispārējai attīstībai un veselībai. Labas fiziskās sagatavotības dēļ viņi reti slimo. fiziskā slodze uzmundrina arī prātu, un bērni skolā spēj labāk koncentrēties. Mums nekad nav bijis jāuztraucas, ka nodarbības varētu traucēt mācībām."
"Mūsu bērni ir pietiekami godkārīgi, tomēr tajā pašā laikā viņi prot uzmundrināt citus. "Kamolītī" viņi ir iemācījušies rēķināties ar citiem, darboties kopā un arī izpildīt prasīto."
"Mēs nerēķinām, cik daudz laika esam veltījuši "Kamolītim". Mūsuprāt, daudz labāk ir justies nogurušam no darba un darbošanās ar bērniem, nekā no raizēm par to, kur ir bērni un ko viņi dara. Darbs cilvēku nenogurdina tā kā raizes."
KAMOLĪTIS - aktīva koncertdarbība, piedalīšanās dažādās labdarības akcijās, Latvijas Dziesmu un Deju svētkos gadu no gada arvien vairāk stiprina kopas māksliniecisko kvalitāti, un šodien "Kamolītis" pamatoti tiek uzskatīts par vienu no labākajiem bērnu pašdarbības kolektīviem Latvijā, kas neatlaidīgi kopj latviešu tautas tradīcijas.
KAMOLĪTIS - pasaules un sevis atklāšana ar savas ģimenes kopā izvēlēto dzīves vērtību starpniecību, kas iegulst atmiņā uz visu mūžu. "Kamolītis" - tā ir arī kopīga gīmenes brīvā laika pavadīšana, kas paver iespēju pabūt kopā visai ģimenei. Pieaugušajiem ir iespējams atrast interesantus sarunu biedrus, bet bērniem - apgūt iemaņas saturīgai atpūtai visiem kopā. Tas apliecina aktīva, veselīga dzīvesveida priekšrocības, palīdz saliedēt ģimeni.
Galvenais mūsu bērnu kolektīva panākumu noteikums - tā ir uzticība un vecāku atbalsts. Kas mēs paši noticēsim, ka mūsu bērns kaut ko spēj sasniegt, tad jau ar to vien mēs palīdzēsim viņam un iespaidosim viņa pārliecību paša spēkiem. Tāpat notiek arī ar bērniem deju kolektīvā.
Dejas tāpat kā pārējo skatuves mākslas žanru lielais spēks slēpjas apstāklī, ka tad, kad bērns dejo uz skatuves, pazūd kompleksi. Cik uz mūsu kolektīvu nav nākuši slimīgi kautrīgi, sevī ierāvušos bērni, kuri vēlāk, burtiski visu acu priekšā, pārvērtās! Protams, varbūt kāds no viņiem dzīvē kļūs par dejotāju, taču adaptēties dzīvē viņiem visiem būs daudz vieglāk.

Draugi

Dvēsele tikai no citas dvēseles pieskaršanās aug. (A. Dauge)
"Kamolītis" pamatoti lepojas ar izveidojušos veiksmīgo radošo sadarbību ar tādiem deju pedagogiem un horeogrāfiem kā GUNTA RAIPALA (TDA "Gatve" māksl. vad.) un JĀNIS BUTKĒVIČS. Iegūtās jaunās prasmes, emocionālais pārdzīvojums arvien kļūst par pozitīvās enerģijas koncentrācijas avotiem mūsos.
"Kamolītim" ir draugi ĶĪNĀ, LIETUVĀ, MAĶEDONIJĀ un KRIEVIJĀ

Vēsture

Bērnu deju kopa "Kamolītis" ir dibināta 1989. gadā kā toreizējās LBAP skolotāju nama kolektīvs, un tā mākslinieciskā vadītāja visus šos gadus ir AGITA KLEŠETŅIKOVA. Kopš 1995. gada "Kamolītis" ir KTMC "Ritums" paspārnē.
Ilgus gadus "Kamolītim" mūziku raksta GINTS ŽILINSKIS, un priecē, ka tās dzīvespriecīgums, gaišais bērnišķīgums ienes savdabīgu akcentu lielajā latviešu tautas mūzikas krāsu paletē.
Kopš 1995. gada bērnu deju kopa "Kamolītis" Latvijas televīzijā ir izveidojusi četras autorprogrammas.